sobota, 15 lipca 2017

Nowinki #1

Dzisiejszym wpisem rozpoczynam nową serię na blogu - znajdziecie tu subiektywny przegląd ciekawych blogowych tekstów, efektownych instagramowych kont, inspirujących wnętrz, książkowych, muzycznych i filmowych nowości i zapowiedzi oraz motywujących cytatów, które uda mi się zebrać w sieci. Zaczynamy! Miłego czytania.

KSIĄŻKI

Wilbur Smith, Faraon, Wydawnictwo Albatros - szósta część sagi egipskiej, w której czytelnik ponownie spotka się z Taitą i weźmie udział w decydującej walce z wrogiem faraona. Data wydania: 19 lipca 2017 [więcej o książce TU]

Ra'anan Challed, W bocznej ulicy. Historia muzyki niegranej 1968-1976 - zapowiedź wydawnictwa In Rock, która ma być gratką "dla fanów klasycznego rocka, hard rocka, blues rocka, folku, psychodeli lat 60. i 70." [więcej o książce TU]

Wojciech Orliński, Lem. Życie nie z tej ziemi - zapowiedź wydawnictwa Czarne, pierwsza w Polsce biografia polskiego pisarza science fiction, futurologa, filozofa i krytyka. Data wydania: 2 sierpnia 2017 [więcej o książce TU]

MUZYKA

Lunatic Soul - jesienią 2017 roku (najprawdopodobniej w październiku) ukaże się piąty album solowego projektu Mariusza Dudy z Riverside. Będzie nosił tytuł Fractured, a jego motywem przewodnim ma być powrót do życia po osobistej tragedii.

Incubus - od kwietnia tego roku w sprzedaży jest nowy album zespołu, zaliczanego do alternatywnego rocka. Nosi tytuł 8 i jak nietrudno się domyślić jest ósmym albumem stworzonym przez Brandona Boyda i ekipę Incubus. Obecnie zespół jest w trasie koncertowej po Stanach Zjednoczonych [oficjalna strona zespołu KLIK; plus info o płycie]

Anathema - od miesiąca natomiast na rynku obecny jest najnowszy album zespołu braci Cavanagh - The Optimist, utrzymany w melancholijnym stylu, a według klasyfikacji balansujący pomiędzy rockiem progresywnym a alternatywnym [oficjalna strona zespołu KLIK, recenzja pierwsza i recenzja druga]FILM

Dla mnie:
Atomic Blonde, reżyseria David Leitch, premiera w Polsce: 28 lipca 2017 - dlaczego akurat ten film mnie zainteresował? Nie tyle ze względu na fabułę, co na aktorski duet Charlize Theron - James McAvoy. Jestem bardzo ciekawa jak bardzo "wybuchową" okażą się parą.

Z dzieckiem:
Mała Wielka Stopa (The Son of Big Foot), reżyseria Ben Stassen, premiera w Polsce: 28 lipca 2017 - obejrzałam z Córką kilka zwiastunów filmów, które mogłaby zobaczyć i ten o potomku Yeti spodobał jej się najbardziej, stąd nasz wspólny wybór (choć ja jestem ciekawa także animacji Rock Dog, premiera była 14 lipca, ale może ktoś już widział, może polecić?)

Alternatywnie:
Niedoparki (Lichozrouti), reżyseria Galina Miklinova, premiera w Polsce: 11 sierpnia 2017 - już jakiś czas temu zainteresowałam się książką Pavla Struta, na podstawie której powstała ta animacja. Jeśli uda nam się poznać wcześniej wersję papierową przygód Niedoparków i przemówi ona do naszej wyobraźni, myślę, że wybierzemy się także do kina.

INSTAGRAM

Za wyobraźnię i pomysłowość - gatsby_books
Za świetne, urbanistyczne zdjęcia - mindz.eye
Za klimat - tinathelen

BLOG

Niech nie zwiedzie was tytuł posta - autorka wybranego przeze mnie TEKSTU - Marta z mutrynki.pl- nie przytacza w nim opisów chorób czy błędów żywieniowych popełnianych na dzieciach. Pisze za to o bardzo ważnym zagadnieniu, jakim jest bliskość rodzicielska. Zachęcam was do zapoznania się z jej punktem widzenia.

WNĘTRZA

W tym temacie mój dzisiejszy wybór to 5. pokój - lubię i polecam zarówno styl pisarski jak i styl panujący w stworzonych przez nią wnętrzach.

CYTAT

"Widocznie śmiech nie od tego zależy, co pan widzi, słyszy. Śmiech to zdolność człowieka do obrony przed światem, przed sobą. Pozbawić go tej zdolności to uczynić go bezbronnym"

Wiesław Myśliwski Traktat o łuskaniu fasoliPozdrawiam - jagna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz. Nie widać go? To dlatego, że lubię czytać pozostawione dla mnie słowa jako pierwsza :)